Scroll to top
en sk

Malý sieťotlačový ateliér
s veľkou pridanou hodnotou

sieťotlač - umelecká serigrafia - produkcia textilných značiek - výroba odznakov

O nás

Náš ateliér sme založili v roku 2009 ako výsledok dlhodobých aktivít v oblasti sieťotlače. Začínali sme s plošnou sieťotlačou, potlačou fólií a textilu, ale od roku 2019 sme náš ateliér vybavili aj veľkoformátovým tlačiarenským strojom a rozšírili naše služby o tlač malých, ako aj veľkoformátových grafík. Od založenia ateliéru sme nazbierali množstvo skúsenosti ako vás previesť celým procesom prípravy grafík do tlače. Či už je vašou voľbou produkcia vlastnej textilnej značky, alebo tvorba umeleckej grafiky na papieri.

Sieťotlač

grafická tlač - serigrafia

Od roku 2019 sme rozšírili sieťotlač aj o grafickú tlač, predovšetkým pre výtvarné umenie a dizajn. Náš malý tím tvoria umelci s vysokým stupňom znalostí, ale aj vášne pre tvorbu umeleckých grafík najvyššej kvality. Veľkým prínosom je náš pohľad na tlač serigrafie nielen očami tlačiara, ale aj výtvarníka. Zabezpečujeme dodanie archívnych bavlnených, ako aj štandardných grafických papierov a poradenstvo pri spracovaní grafiky. Tlačíme vodnými a solventnými farbami. Umelecké serigrafie vieme tlačiť až do formátu B0 ( B0 – 1000×1414 mm ).

Služby

Sieťotlač

potlač textilu

Zameriavame sa na potlač textilu technikou sieťotlače. Náš ateliér si vybudoval v priebehu rokov veľmi dobrú reputáciu pre potlač textilu vysokej kvality. Sieťotlač pridáva vášmu dizajnu kvalitu a trvácnosť. Zabezpečujeme výrobu od A po Z pre odevné značky. Dodávame tričká, mikiny, plátene tašky a mnohé iné produkty. Textil vám vieme ucelene označkovať vnútorným “imprintom”, našitím etikiet s logom, pridaním visačky, až po konečné zabalenie. Vieme vám dodať a potlačiť aj doplnkový sortiment ako papierové tašky, krabičky, samolepky atď. Preferujeme tlač vodnými farbami pre ich ekologickosť a kvalitu.

Vodné farby

Sú šetrnejšie k prírode. Rozdeľujú sa na “low solids” a “high solids”
Low solids sú tradičné farby na vodnéj báze s nízkou krycou schopnosťou. Sú určené predovšetkým pre potlač bieleho a svetlého textilu. Farba sa vsakuje do vlákna tkaniny a je tak veľmi jemná na dotyk a priedušná. Sú skoro také mäkké, ako tričko samotné. Je nimi možné tlačiť aj jemné rastre.
“High solids “ obsahujú vyššie množstvo pevných látok a preto sú viac krycie. Na dotyk sú stále mäkké, ale nie až tak ako “low solids” farby. Sú určené predovšetkým pre potlač tmavého textilu. Vytvárajú jemnú, hladkú a elastickú vrstvu. Sú skvelé aj pre syntetické materiály ako polyester, nylon a iné.

Discharge farby

Sú to tiež farby na vodnej báze, určené pre tmavý a bavlnený textil “farbený reaktívnymi farbami”. Farby používajú aktivátor, ktorý odfarbí pôvodnú farbu trička a zafarbí jeho vlákno nanovo. Potlač je rovnako mäkká ako pri low solids farbách a na tmavom textile má jasné, sýte odtiene.

Plastizolové farby

Sú najpoužívanejšie farby v sektore. Základom farby je tekuté pvc, čo zaručuje farbe veľmi dobré vlastnosti pri tlači. Tieto farby umožňujú tlačiť veľmi jemné rastrové detaily, presné pantone odtiene a rôzne efektné “farby”, akými sú fosfor, neónové, glitrové, metalické farby. Nevýhodou plastizolových farieb pri tlači veľkých plôch je ich nepriedušnosť, pretože na povrchu textilu vytvoria gumovú vrstvu.

Silikonove farby

Sú asi najmladšie na trhu. Používajú sa predovšetkým na náročné syntetické materiály akými sú športové textílie a vysoko elastické tkaniny ( napr. s veľkým podielom elastanu ). Tieto farby sú v podstate nezničiteľné. Silikónová vrstva farby je extrémne elastická v porovnaní s inými farbami, ale nevýhodou je tiež nepriedušnosť potlače.

Podklady

Podklady prijímame vo všetkých štandardných formátoch: vektorové motívy v AI, EPS, PDF, vo veľkosti 1 : 1, a rozlíšení 300dpi v CMYKu ( bitmapové rovnako ), prípadne s priamymi farbami PANTONE. Dôležité sú: rozmery potlače, čísla jednotlivých odtieňov pantone a popis umiestnenia grafiky, alebo náhľad.

Výhody a nevýhody sieťotlače

Sieťotlač je grafická technika s priamou potlačou materiálu. Jej prednosťou je výdatný nános farby, vysoká kvalita a trvácnosť potlače, stálosť farieb, možnosť použitia špeciálnych farieb a určenie si presných farebných odtieňov, napr. PANTONE. Neónové, metalické, napeňovacie, alebo iné špecialne farby zatiaľ nie je možné tlačiť na textil digitálne, to však pre sieťotlač nie je problém. Okrem vektorových motívov či písma (logo), je sieťotlačou možné tlačiť aj rastrové a poltónové motívy ako sú obrázky. Rastrový bod v sieťotlači je však podstatne väčší, ako ten ktorý sa používa v digitálnej a ofsetovej tlači ( 3 až 5 x, cca 50 – 60 LPI ). Sieťotlač je technika, ktorá si vyžaduje náročnú predtlačovú prípravu, a to sa odráža na celkových výrobných nákladoch, preto sa cenovo vypláca pri väčších sériach.

Odznaky

Výroba odznakov

Odznaky vyrábame od roku 2008 a vyrobili sme ich pre vás už niekoľko stoviek tisíc kusov.
Odznaky sú výhodný reklamný predmet, pretože sú aj módnym doplnkom a medzi ľuďmi sú dlhodobo obľúbené. Výhodou je ich rýchla výroba, ktorá nie je podmienená veľkými sériami, môžete si dať vyrobiť už jeden kus. Zabezpečujeme výrobu desaťtisícových produkcií pre kampane a koncerty, ako aj kusové objednávky, napríklad svadobné odznaky.
Odznaky ponúkame v lesklom, alebo v matnom prevedení, v štandardných veľkostiach s priemerom 25, 31, 37, 38, 44, 58, 59, 75 mm a 37×37 mm so spínacím špendlíkom k pripevneniu na odev, alebo ako magnet či zrkadlo.

Kvalita tlače

Podklady tlačíme na farebných laserových tlačiarniach s rozlíšením tlače 1200 x 1200 alebo 2400 x 2400 dpi a na atramentovej šesťfarebnej tlačiarni s rozlíšením 5760 x 1440 dpi. Pri veľkých nákladoch zabezpečujeme tlač externe na ofsete.

Podklady

Podklady prijímame vo všetkých štandardných formátoch: vektorové motívy v AI, EPS, PDF, podklady pripravené v krivkách, vo veľkosti 1 : 1, rozlíšenie 300dpi v CMYKu. Prosím nezabudnite previesť vaše fonty do kriviek. Ďalej je možné poslať podklady aj vo formátoch JPG, TIF, PNG, tie musia tak isto spĺňať parametre: rozlíšenie aspoň 300dpi CMYK. Jednoduchšie úpravy ako zväčšenie, zmenšenie na daný rozmer atď. spracujeme štandardne, ale vytvorenie celého grafického návrhu nerobíme. Šablóny na prípravu odznakov si môžete stiahnuť TU.

Cena a dodanie

Cena sa odvíja od vyrobeného množstva v zvolenom rozmere, pričom každý motív môže byť rozdielny ( napr. 5 grafík po 20 ks z rozmeru 25 mm = cena za výrobu 25 mm odznakov od 100 ks )
K objednávke potrebujeme vaše fakturačné, kontaktné údaje a následne vaše odsúhlasenie kalkulácie a termínu dodania. Množstvo odznakov do 5000 ks je často možné vyhotoviť a odoslať do jedného týždňa. Cenník si môžete stiahnuť TU.
Odznaky zasielame kuriérom, prípadne ako doporučený list s úhradou na dobierku, alebo po úhrade zálohovéj faktúry.

Na stiahnutie

Šablóna na prípravu grafiky pre odznaky TU
Cenník výroby odznakov TU
Katalóg pre značkový reklamný a pracovný textil MALFINI 2022 si viete stiahnuť TU

Katalógy textilu

Link na katalóg reklamného a módneho textilu TEXTILEEUROPE
Link na katalóg reklamného a módneho textilu TEXTILWORLD

Písali o nás